TEOG yerleştirme sonuçları 12 Ağustos’ta

0

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) yerleştirmelerinde sonuçlar 12 Ağustos’ta açıklanacak. 25 tercih yapan öğrenciler eğer TEOG yerleştirme sonuçları açıklanmasıyla bu tercihlerinden birine yerleşemez ise otomatik olarak açık liseye kaydedilecek.

2016 TEOG yerleştirme sonuçları ilk olarak 8 Ağustos’ta açıklanacaktı. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) TEOG yerleştirme sonuçları açıklamasının 12 Ağustos’a ertelendiği duyuruldu. Bu durumda da TEOG yerleştirme takvimi de kaymış oldu. TEOG yerleştirme sonuçları açıklamasının ertelenmesiyle birlikte 3 kez yapılacak nakil uygulamasında da tarihler değişmiş oldu.

İLK NAKİL UYGULAMASI: İlk nakiller için başvurular 9-15 Ağustos tarihleri arasında yapılacaktı. Ertelemenin ardından bu tarihler 15-19 tarihlerine alındı. Sonuçları da 22 Ağustos’ta açıklanacak.

İKİNCİ NAKİL UYGULAMASI: İkinci nakil başvuruları 19-23 Ağustos tarihlerinden 22-26 Ağustos tarihleri arasına alındı. İkinci nakil başvuru sonuçları da 29 Ağustos’ta açıklanacak.

ÜÇÜNCÜ NAKİL UYGULAMASI: 26-31 Ağustos tarihleri arasında yapılacak son nakil uygulamasının başvuruları da 29 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Sonuçlar ise 5 Eylül’de açıklanacak.

AÇIK LİSEYE SON NAKİL: Açık liseye yerleştirilen öğrenciler ise 5-8 Eylül tarihleri arasında başvurularını yapacak. Bu öğrencilerin yerleştirmelerini il ve ilçe komisyonları yapacak. Bu nakil sonuçları 9 Eylül’de açıklanacak.

OKULLAR AÇILACAK: Okullar ise 19 Eylül tarihinde açılacak.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı

  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d