TEOG’da boş kontenjan meslek ve imam hatipte

0

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) yerleştirmelerinde nakillerde ikinci tur başlıyor. TEOG yerleştirmelerinde Anadolu, fen ve sosyal bilimler liselerinde boş kontenjan yok. Ama boş kontenjan imam hatip ve meslek liselerinde var.

KONTENJANIN YARISI BOŞ KALDI
Örneğin İstanbul’da bazı mesleki ve teknik Anadolu liselerindeki boş kontenjanlar şöyle:
Beykoz: 578 kontenjanın 367’si
Sultanbeyli: 612 kontenjanın 369’u
Başakşehir: 612 kontenjanın 273’ü
Hacı Fatma Gül: 340 kontenjanın 232’sı

İMAM HATİPLER’DE BOŞ KONTENJAN VAR
Meslek liseleri gibi Anadolu imam hatip liselerinde de boş kontenjan var. İstanbul’daki bazı imam hatip liseleri ve boş kontenjanlar şöyle:
Ahmet Yesevi (Kız): 510 kontenjanın 446’sı
Sancaktepe Sultan II. Abd: 340 kontenjanın 251’i
Zeytinburnu Kız: 510 kontenjanın 249’u
Sarıyer Kız: 340 kontenjanın 227’si

TEOG NAKİLLERİNDE İKİNCİ DÖNEM
3 kez yapılacak TEOG nakil uygulamasının ilki bitti. İkinci nakil uygulaması ise 22-26 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Bu nakil uygulamasının sonuçları ise 29 Ağustos’ta açıklanacak. Aynı gün boş kontenjan da açıklanmış olacak. Son nakil uygulaması 29 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Sonuçlar ise 5 Eylül’de açıklanacak. Ardından da yalnızca açık lise öğrencilerinin katılacağı il ve ilçe nakil komisyonlarınca düzenlenecek nakil uygulaması olacak. 9 Eylül’de de bu nakil uygulamasının sonuçları açıklanacak.

BOŞ KONTENJAN DİKKATE ALINMIYOR
3 tercih hakkının olduğu nakil uygulamasında tercihler yapılırken boş kontenjan dikkate alınmıyor. Her nakil uygulamasında farklı 3 okul tercih edebilirsiniz. Nakil uygulamasında yerleşemezseniz okulunuzdan kaydınız silinmez. Yerleşirseniz kaydınız otomatik olarak yeni okulunuza geçer, eskisi silinir.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı