TEOG nakil uygulaması nasıl olacak?

0

TEOG nakil uygulaması TEOG yerleştirme sonuçlarının 12 Ağustos’ta açıklanmasının ardından başlayacak. Nakil uygulaması 3 kez gerçekleştirilecek. TEOG nakil uygulamasında velilerin 3 okul tercih etme hakkı olacak.

İşte Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) nakil uygulaması ve nasıl işleyeceğine ilişkin bilgiler:

ÜST TERCİHİNE YERLEŞMEK İSTEYENLER: TEOG nakil uygulaması için başvurma hakkına sahip olan öğrencilerin ilk grubunu tercih listesindeki 25 okuldan birine yerleşen öğrenciler oluşturuyor. Bu öğrenciler daha üst bir okula geçmek için TEOG nakil uygulaması için tercih listesi hazırlayabilecek.

AÇIK LİSEYE GİDENLER: TEOG nakil uygulaması için katılma hakkına sahip olan ikinci grup öğrencilerini tercih listesindeki okullara yerleşemeyen ve kayıtları otomatikman açık liseye yapılan öğrenciler oluşturacak. Onlar da nakil uygulamasına katılabilecek.

HİÇ TERCİH YAPMAYANLAR: TEOG uygulaması için hiç tercih yapmamış, bu yüzden de otomatik olarak açık liseye yerleştirilmiş öğrenciler katılma hakkına sahip olacak.

ÖZEL OKULA KAYIT YAPTIRANLAR: Nakil uygulamasına katılacak dördüncü grup öğrenciyi ise özel okullara kesin kayıt yaptıran öğrenciler oluşturacak.

TEOG NAKİL UYGULAMASI TAKVİMİ
15-19: İlk nakil uygulaması başvurularının alınması
22 Ağustos: İlk nakil uygulaması sonuçlarının açıklanması
22-26 Ağustos: İkinci nakil başvurularının alınması
29 Ağustos: İkinci nakil başvuru sonuçlarının açıklanması
29 Ağustos-2 Eylül: Üçüncü nakil başvurularının alınması
5 Eylül: Üçüncü nakil başvuruları sonuçlarının açıklanması
5-8 Eylül: Sadece açık liseye yerleştirilen öğrenciler için il ve ilçelerde kurulan nakil komisyonlarınca başvuruların alınması
9 Eylül: Açık lisedeki öğrenciler için sonuçların açıklanması

Paylaş

Yorumlar kapatıldı

  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d