Yurtdışında dil eğitimine ilgi sürekli artıyor

0

Günümüz dünyasında yabancı dil özellikle de İngilizce bilmek olmazsa olmaz koşul olunca yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler de arttı. Üstelik sadece yurtdışında dil eğitimine başvuranlar öğrenciler olmuyor, yetişkin ve profesyoneller de aynı taleple yurtdışında dil eğitimi için hem zaman hem bütçe ayırıyor.

Son 10 yılda ise yurtdışında dil eğitimi almak isteyenlerin sayısının yüzde 80 oranında arttığı belirtiliyor. Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Genel Müdürü Gökmen Özdemir, yurtdışında dil eğitimi için tercih edilen ülkeleri ve yurtdışınada dil eğitimi ile ilgili bilgileri şöyle özetliyor:

EN ÇOK TERCİH EDİLEN ÜLKELER NEDİR?

Yurtdışı dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkeler ABD, İngiltere ve Malta oluyor. Ülke seçerken kişilerin nasıl bir dil eğitimi  programa ihtiyacı olduğunu ve bütçesini belirliyoruz. Buradaki en önemli nokta kişinin bu eğitime ne kadarlık bir bütçe ayıracağı oluyor. Bütçeler ise ülkelere ve bölgelere göre değişiklik gösteriyor.

SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİYOR?

Bir dili öğrenebilmek için o kültürü tanımak ve bol bol pratik yapmak lazım. Bu yüzden ülke seçimlerinde öğrencinin hangi ülkenin kültürüne en çabuk adapte olabileceği ve o ülkede hangi aktivitelere katılabileceği araştırılmalı. Öğrenci dil eğitimini alırken bir yandan tatil yaparak motivasyonunu artırmalı ve sosyalleşerek pratik yapma imkânı bulmalı.

KADINLAR GÜVENLİĞE ERKEKLER SOSYAL HAYATA GÖRE SEÇİYOR

Yurtdışı dil eğitimi tercihlerinde kadın ve erkekler arasında seçim kriterleri farklı oluyor. Eğitim almak istedikleri ülkeleri tercih ederken kadınların kararlarını en çok ülkelerin güvenliği, konaklayacakları yerler ve merkeze olan uzaklık gibi konular belirliyor. Erkekler ise gidecekleri ülkenin sosyal hayatına daha çok dikkat ediyor.

SÜRE ARALIĞI GENİŞ

Yurtdışında dil eğitimi programları 7 yaşından iktibaren başlıyor ve  tüm yaş seviyelerini içeriyor. Programlar da 1 haftadan başlayıp 52 haftaya kadar devam ediyor. 18-22 yaş aralığı genelde 12 hafta uzunluğundaki eğitimleri, 22-35 yaş aralığı ise daha uzun süreli eğitimleri tercih ediyor.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı