2019 LGS: İlk oturum başladı, İstanbul’da 191 bin öğrenci sınavda

0

2019 LGS: İlk oturum başladı, İstanbul’da 191 bin öğrenci sınavda. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen ve 8’inci sınıf öğrencilerinin katıldığı Liseye Geçiş Sınavı’nın (LGS) ilk oturumu olan sözel alan saat 09.30’da başladı. Sınava yaklaşık 1 milyon öğrencinin başvurduğu tahmin ediliyor. İstanbul’da ise sınava giren öğrenci sayısı 191 bin 638 öğrenci.

Sabah erken saatlerden itibaren öğrenci ve veliler sınava girecekleri okulların bahçesinde toplanmaya başladı. Okullara asılan panolardan öğrenciler sınava girecekleri salonu kontrol etti. Saat 09.00’dan itibaren de sınav görevlileri öğrencileri sınava girecekleri salonlara almaya başladı. Aileler çocuklarıyla kucaklaşarak, onları sınav yerlerine uğurladı. Her yıl olduğu gibi yine sınava koşarak yetişen öğrenciler oldu. 

2019 LGS: İLK OTURUM BAŞLADI, İSTANBUL’DA 191 BİN ÖĞRENCİ SINAVDA

Öğrencilere birinci oturumda, 8. sınıf Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil, ikinci oturumda ise matematik ve fen bilimlerinden sorular yöneltilecek. Sınavın birinci bölümü 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve 75 dakika süre verilecek. İkinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alan testinden oluşacak ve 80 dakika sürecek.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı