‘Çift kanatlı’ öğrenciler ile buluştu

0

 ‘Çift kanatlı’ öğrenciler ile buluştu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, hem derslerinde başarı gösteren hem de farklı alanlardaki uluslararası yarışmalarda dereceye giren yani ‘çift kanatlı’ öğrencilerle buluştu. Selçuk, öğrencilere şöyle seslendi: “Unutmayın ki başarı elde ederek sadece kendinizle ilgili bir şey yapmıyorsunuz, sizi gören birçok gence de hayal aşılıyorsunuz ve o hayaller onların da hedefleri olmasını sağlıyor.”

Selçuk, Başkent Öğretmenevi´nde düzenlenen programda, Türkiye´nin farklı illerinden gelen öğrencilerle buluştu. Bu öğrenciler yüzme, atletizm, paralimpik oyunlar, satranç, resim, senaryo yazımı gibi farklı alanlardaki uluslararası yarışmalarda bireysel dalda ilk üç dereceye girenler. Selçuk, ‘çift kanatlı’ olarak nitelendirilen yani sadece derslerinde başarılı olmayan sosyal hayatta da başarılı bu öğrencilerle öğle yemeği yedi.

‘ÇİFT KANATLI’ ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU

Öğrencilerin başarı hikayelerini incelediğini anlatan Selçuk şunları söyledi:

“Milyonlarca gencin arasından sıyrılıyorsunuz ve onların önüne geçerek bir başarı elde ediyorsunuz. Hala büyük heyecanınız var. Unutmayın ki başarı elde ederek sadece kendinizle ilgili bir şey yapmıyorsunuz, sizi gören birçok gence de hayal aşılıyorsunuz ve o hayaller, onların da hedefleri olmasını sağlıyor. Onların hedefleri olabilmesi için de sizin gibi örnek gençler olması gerekiyor.

ÖĞRENCİLERİ ÖZEL KILAN NEDİR?

Sizi çok özel kılan da güçlükleri ortadan kaldırıp başarı hikayesi oluşturmanız, Türkiye´nin ismini sınırlarımızın ötesine taşıyor olmanız. Hem derslerinizde hem de spordan sanata ve bilime kadar ter döktüğünüz alanlarda başarılarınızı ortaya koyuyorsunuz. Biz buna ´çift kanatlı olmak´ diyoruz. Yani sadece belirli bir alanda değil, iki alanda başarılı olmak şeklinde yorumluyoruz. Bu başarının ardında anne ve babalar ile öğretmenlerinin büyük bir payı bulunuyor. Başarı hikayesi yazmanın arkasında çok ciddi bir azim, çok güçlü bir vatan sevgisi ve güçlü bir hayal olmalı. Eğer bunlar olmasa herkes öğretmenlik yapar. Sizde bunlar olduğu için çocuklarımızın başarılarının yanı başında sizler de yer alıyorsunuz.”

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı