Etkileşimli ders kitapları hazırlandı

0

Etkileşimli ders kitapları hazırlandı. Ders kitapları artık ‘etkileşimli’ oldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaöğretim düzeyinde güncellenen müfredattaki ders içeriklerinin daha ilgi çekici ve verimli hale getirilmek için ses, video, animasyon ile zenginleştirilmiş etkileşimli ders kitabı uygulaması başlatıldı. Bu etkileşimli ders kitaplarına http://ogmmateryal.meb.gov.tr adresinden ulaşmak mümkün.

ETKİLEŞİMLİ DERS KİTAPLARI HAZIRLANDI

Dersin işlenişinin daha ilgi çekici ve verimli hale getirildiği etkileşimli kitaplar, ses, video, animasyon, etkileşimli uygulama gibi çoklu ortam öğeleri ile zenginleştirildi. Etkileşimli kitaplar, interaktif bir öğrenme ortamı sunarken, öğrencileri çalışma sürecinin merkezine çekerek daha etkin ve verimli öğrenmenin gerçekleşmesi amacıyla tasarlandı.

Etkileşimli kitaplar, ayrıca bilgisayar, tablet ve telefonlara indirilerek internet olmayan ortamlarda ve çevrim dışı etkileşimli tahtalarda da kullanılabiliyor. Bu kapsamda, öğretmen ve öğrenciler, etkileşimli kitaplara bilgisayar, cep telefonu ve etkileşimli tahtalar üzerinden erişebiliyor.

Bu arada ders kitaplarına karekod uygulaması da geldi. Bu kod okutularak, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) portalından diğer içeriklere de ulaşmak mümkün olacak.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı