Label Franc Education belgesini aldı

0

Label Franc Education belgesini aldı. Türkiye’nin tarihi yabancı özel liselerinden biri olan Saint Benoit Fransız Lisesi Fransa Devleti tarafından verilen LabelFrancEducation belgesini almaya hak kazandı. Bu belge ile birlikte lise dil eğitimi Fransa tarafından tescil edilmiş dünya üzerindeki sınırlı sayıda okuldan biri haline geldi.

LABEL FRANCEDUCATION BELGESİNİ ALDI

Label FrancEducation, Fransızca öğretiminde mükemmellik derecesine ulaşmış çift dilli kurumlara veriliyor.  Francedcation belgesi, öğrencilerine Fransız dilini öğreten ve farklı alanlarda Fransızca dilinde çalışma olanağı veren okulların başarısını da tescil etmiş oluyor.

Bu belge Fansa Dışişleri Bakanlığı tarafından, bakanlıklar arası bir inceleme komisyonunun olumlu görüşü üzerine veriliyor.

Bu belgenin teslimi ise törenle yapılacak. Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu Bertnard Buchwalter katılımıyla 22 Kasım Perşembe günü gerçekleşecek törene, Fransız Eğitim Bakanlığı yetkilileri, Saint Benoît Lisesi öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve mezunları katılacak.

Saint Benoît Fransız Lisesi 1783 yılından bu yana eğitim veriyor. 235 yıllım lisenin hedefi farklı kültürlerin zenginliğini ve birbirleriyle etkileşimini sağlayan çok yönlü bir eğitim vermek. Lise öğrencileri Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ile alıyor. Lisenin aynı zamanda mezunları Fransız Bakalorya denkliğine sahip oluyor.

 

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı

  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d