Tam gün eğitim için 10 bin 500 derslik gerek

0

Tam gün eğitim için 10 bin 500 derslik gerek. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, tam gün eğitim için İstanbul’da ihtiyaç duyulan derslik sayısının 10 bin 500 olduğunu açıkladı. Vali Yerlikaya, “Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin belirlediği hedef doğrultusunda; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede tam gün eğitim için odaklanacağız” dedi.

Yerlikaya, Valiler Kararnamesi ile Gaziantep Valiliği’nden İstanbul Valiliği’ne atanan ve 3 Kasım’da yeni görevine başladı. Pervinkaplancom haberine göre Vali Yerlikaya İstanbul için derslik açığını da dile getirdi.

TAM GÜN EĞİTİM İÇİN 10 BİN 500 DERSLİK GEREK

Haber şöyle:

“İlk etapta eğitimde tam güne geçme konusuna ciddi ağırlık vereceğiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin tekli eğitim konusunda belirlediği strateji ve hedef doğrultusunda; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede tam gün eğitime odaklandık. 39 kaymakamımız, 39 belediye başkanımız, Büyükşehir Belediyesi, Valilik, meslek odaları hep beraber, eğitimle ilgili yıllara sarih birikmiş bu okul sayısı ve toplamda 10 bin 500 dersliği yakında gelecekte bitirip tam gün eğitimi hayata geçeceğiz. Şikayet yok, çare var diyerek çalışacağız. Bu, beni motive eden bir söylemdir. Bunu benden çok duyacaksınız. Şikayet etmeye değil, çare üretmeye geldik. Bardağın boş tarafını görüp, dolu tarafını görmeme gibi şükürde acizlik göstermeyeceğiz.”

 

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı

  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d