LGS yerleştirmeleri modelleniyor

0

LGS yerleştirmeleri modelleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Liseye Geçiş Sistemi (LGS) için çalışmalarını sürdürüyor. MEB, bu yıl liseye geçiş sisteminde yerleştirme sorunlarını çözmek için de değişik modellemeler üzerinde çalışıyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamaları dikkate alındığında MEB’in 2019 LGS yerleştirmeleri için iki modelleme yaptığı ve olumlu sonuç aldığı anlaşılıyor.

LGS YERLEŞTİRMELERİ MODELLENİYOR

Bakan Selçuk da bakanlığının 2019 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda milletvekillerine bu konuda yapılan çalışmaları anlatmıştı. Hatırlanacağı üzere 2018 LGS yerleştirmelerinde veliler ve öğrenciler sıkıntılar yaşamıştı. Özellikle yerel yerleştirme kriterleri mağduriyetlere yol açmıştı.

LGS YERLEŞTİRMELERİ İÇİN 2 MODEL ÇALIŞILIYOR

İlk kez uygulanan LGS’de özellikle yerel yerleştirme kriterleri haksızlıklara neden olmuş, aileler istemedikleri okul türlerini seçmeye zorunlu kılınmıştı.

Selçuk, LGS yerleştirmeleriyle ilgili 2 modelleme üzerinde çalıştıklarını söyleyerek, 2 yapay modelleme yaptıklarını ve umut verici bir sonuç aldıklarını anlatmıştı.

COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMİ ÇALIŞMALARI

Selçuk, Coğrafi Bilgi Sistemi’ne ilişkin çalışmaların hızla tamamlanacağını söyledi. Selçuk, 2019 yılı itibarıyla bütün okulların fiziksel imkanlarının oda oda ortaya konulmasının vizyon belgesinde bir hedef olarak yer aldığını belirtmişti. 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı

  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d