ÖSYM Başkanı açıkladı: YKS yerleştirme sonuçları bayramdan önce

0

ÖSYM Başkanı açıkladı: YKS yerleştirme sonuçları bayramdan önce. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, twitter hesabından yaptığı paylaşımda Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının bayramdan önce açıklanacağını duyurdu.

ÖSYM BAŞKANI AÇIKLADI. YKS YERLEŞTİRME SONUÇLARI BAYRAMDAN ÖNCE

ÖSYM Başkanı Aygün twitter mesajında şöyle dedi:

“YKS tercih sonuçlarının açıklanması için attığınız tweetleri okuyorum. Bazı tweetler gerçekten yaratıcı. Ülkemizin geleceği siz gençlerimiz için hiç durmadan çalışıyoruz. Sonuçları da bayramdan önce açıklayacağız. ”

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYM, yerleştirme sonuçlarını “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden duyuracak. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda veya adayın müracaatı halinde yerleştiği programı gösteren yazı verilecek.

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemlerini 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapacağı belirtiliyor. Tüm devlet üniversiteleri ile isteyen vakıf üniversiteleri elektronik kayıtlarını 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapacak.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı