Sınavsız ikinci üniversite fırsatını kaçırmayın

0

Sınavsız ikinci üniversite fırsatını kaçırmayın. Açıköğretim fakültesi üniversite öğrencilerine ve mezunlarına sınava girmeden ikinci üniversite diploması alma şansı sunuyor.

SINAVSIZ İKİNCİ ÜNİVERSİTE FIRSATINI KAÇIRMAYIN

Üniversite öğrencilerine ve mezunlarına sınava girmeden ikinci bir diploma olanağı sağlayan Anadolu Üniversitesi İkinci Üniversite programı sunuyor.

Sınava girmeden ikinci üniversite diploması almak için başvurular başladı. 2018-2019 öğretim yılında ikinci üniversite okumak için son tarih ise 21 Eylül Cuma günü saat 17.00’de bitiyor.

Başvuru ve kayıt işlemi internet üzerinden yapılıyor.

Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemi’ne göre eğitim-öğretim yapan fakülteler dışında yükseköğretim programında kayıtlı öğrenciler ikinci üniversite için başvurabiliyor.

KİM NASIL BAŞVURABİLİYOR?

İkinci üniversite için öncelikle okuduğunuz ya da mezun olduğunuz alanda başvuru yapamıyorsunuz. Yani farklı bir program seçmeniz gerekiyor. Buna göre

  • Lisans eğitimi alanlar lisans veya ön lisans programlarına.
  • Ön lisans eğitimi alanlar ön lisans programlarına başvurarak kayıt yaptırabilir

DİL YETERLİLİK SINAVINA GİRMENİZ GEREKİR

Açıköğretim Fakültesi İlahiyat (Arapça) Ön lisans Programı, İktisat Fakültesi Uluslararası ilişkiler (İngilizce) ve İşletme Fakültesi İşletme (İngilizce) lisans programlarına kayıt yaptırabilmeniz için yabancı dil yeterliliğinizi belgelemeniz gerekiyor.

İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYIT ESASLARI

Yükseköğretim kurumlarında örgün, uzaktan eğitim ve açık öğretim sistemi programlarında aynı anda farklı düzeylerde (lisans, önlisans ve lisansüstü) eğitime devam edilebilmekte. Ancak, aynı anda iki örgün ön lisans veya iki örgün lisans programında eğitime devam edilememekte.

İKİNCİ ÜNİVERSİTE İÇİN ÜCRET ÖDER MİSİNİZ?

Evet, ikinci üniversite ücretli. Öğrenci katkı payı alınıyor.

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı